Geberit

Nominalizari si premii BAB08

Sectiunea 1: arhitectura < 1000 mp

  • Teatrul National Iasi – Sala Atelier (PREMIU SECT.1)
    Autor: Angelo Roventa
  • Vila N
    Autori: Adrian Soare, Cristi Borcan, Stefan Aldea (SYAA)
  • Casa Stygár (PREMIUL SPECIAL GERARD)
    Autor: Petterfy Miklos
  • Locuinta unifamiliala str. Marin Dracea
    Autori: Radu Teaca, Peter Marx, Liviu Fabian (Artline)

Sectiunea 2: arhitectura > 1000 mp

  • Club Bosco Neptun
    Autori: Eliza Yokina, Adrian Soare, Stefan Simion,Tudor Antemir (SYAA)
  • Bazin de înot
    Autori:  Emil Barbu Popescu, Dragos Perju, Remus Harsan, Nemes Karoly, Radu Gadiuta, Mihaela Bogateanu
  • Cladire de apartamente pe aleea Alexandru
    Autori: Vlad Arsene, Onar Gerelioglu, Zzing Lee, Radu Ursoiu, Lucia Stoll, Olgu Aytac (Westfourth Architecture)
  • Pensiune turistica (PREMIU SECT.2)
    Autori: Kim Attila, Tiberiu Bucsa, Adriana Diaconu (SKBD)
  • Piata  agroalimentara
    Autori: Marius Calin,  Roxana Rosca (Zip Studio)

Sectiunea 3: urbanism si amenajarea spatiilor urbane

  • Erlebnisraum Altstadt (PREMIU SECT.3)
    Autori: Michael Buck,  Adrian Borda, Benjamin Kohl, Oana Stancioiu, Eugen Panescu (Planwerk)
  • B-dul Eroilor Cluj
    Autori: Michael Buck, Adrian Borda, Benjamin Kohl, Tudor Panescu, Eugen Panescu,Cristina Pisleag, Bogdan Sangeorgean,Tiberiu Ciolacu, Oana Stancioiu, Serban Tiganas, Flavia Cozma (Planwerk)
  • Timisoara 2020 –  viziune globala
    Autori: Directia de Dezvoltare – Municipiul Timisoara (Aurelia Junie), Politehnica din Milano, Facultatea de Arhitectura din Lecco (Massimo Tadi)

Sectiunea 4: arhitectura de interior, scenografie si design de obiect

  • Apartamentul alb
    Autori: Maja Baldea, Wenczel Attila, Claudiu Toma (Parasite Studio)
  • KLUDIstudio (PREMIU SECT.4)
    Autori: Kim Attila, Tiberiu Bucsa, Adriana Diaconu (SKBD)
  • Mansarda  Gheorghe Lazar (PREMIUL SPECIAL AL PRESEDINTELUI UAR)
    Autor: Corvin Cristian

Sectiunea 5: restaurarea monumentelor de arhitectura si reabilitarea cladirilor

  • Multiple posibilitati
    Autori: Oana Bogdan, Pieter Meuwissen, Leo Van Broeck (VBM architects), Dirk D’Herde (AR-TE architects)
  • Restaurare, amenajare restaurant (PREMIU SECT.5)
    Autori: Mihai Tuca, Teodora Capota, Alexandra Popa, Philipp Brand (Arhimus)

Sectiunea 6: publicatie de arhitectura

  • Search and rescue: city
    Autori: Cristi Borcan, Alex Axinte (Studiobasar)
  • Eseuri de urbanism si arhitectura
    Autor: Alexandru M. Sandu (editor Arpad Zachi, Fundatia  Arhitext design)
  • Álvaro Siza. 54 de proiecte (PREMIU SECT.6)
    Autori: Álvaro Siza, Carlos Castanheira, Nuno Higino (Igloo Media – coordonator proiect editorial: Viorica Buica)
  • O teorie a criticii de arhitectura – schita de schita
    Autor: Anca Sandu Tomasevschi (Editura Universitara Ion Mincu)
Sari la conținut